Jan Tomášek

Jan Tomášek v apartní helmičce Vítejte v mém e-domečku, vlastním ho už pěkných pár let. Je to vlastně taková forma terapie. Mám totiž skoro na všechno nějaký názor a ještě ke všemu neváhám ten názor vyslovit. Kam až má paměť sahá, tak jsem s tím měl problémy, ale já si prostě nemůžu pomoct! ;) Mé okolí ne vždy snese moje výroky s klidem, a tak si ty své grafomanské sklony alespoň částečně realizuji zde.

Nebojte se, že byste tu narazili na pindy o politice nebo jiných otravnostech. Věnuji se zábavnějším věcem. Většina mého webu je o výletech a fotografování, zbytek pak o vaření a počítačích.

Pro jednodušní orientaci občasných návštěvníků jsem začal vést poznámky o změnách svého e-domečku.

Fotografování

img/mimi_small.gif Koncem roku 2003 jsem vstoupil do světa digitální fotografie. Začal jsem fotit s Minoltou DiMAGE 7i, kterou jsem později vyměnil za Nikon D70, s nímž spokojeně fotím dodnes.

Focení je pro mě většinou spojeno s putováním po krásách naší vlasti, takže většina mých fotek je spojena s nějakým foto výletem. Jak fotky začaly přibývat, třídění jen podle cíle výletu přestalo dostačovat. Proto jsem přidal šuplíčky, kde mám fotky roztříděné nejen podle focené lokality, ale i podle obsahu a dalších atributů.

Mám zde také sekci s fotonávody, moc toho tam není, ale jsou to věci, které mi opravdu pomohly.


img/20061202_3768_small.jpg

Vaření

Od doby, co jsem se odstěhoval do vlastního, jsem si taky začal vařit. Je to skvělá zábava a čím máte větší hlad, tím je výsledek lepší. ;) Mám zde sekci s oblíbenými recepty, zajímají-li Vás, čtěte dále...

Svíčky

Je moc příjemné, když si doma mohu sednout se sklenkou vína a místnost osvětluje jen světlo svíčky. Napsal jsem pár článečků o domácí výrobě svíček pro ty, kteří by si výrobu také chtěli zkusit. Pro ostatní mám alespoň galerii fotografií svých výtvorů.


svicky/thumbs/20071226_7705_small.jpeg

Počítače & software

img/born_to_frag.gif Počítače a elektronika mě zajímaly od základní školy, později na vysoké škole jsem toho napsal docela dost. Byla to takzvaná doba předlinuxová, do dnešních dnů přežil jen SemTelsDesk.

V současnosti se zabývám prací téměř výhradně na Linuxu, ale po dni práce pro svého zaměstnavatele, mám počítačů dost, a tak raději věnuji zbytek času jiným činostem. Sem tam ale přeci jen vytvořím něco, co stojí za zmínku. Takové články jsou v sekci o počítačích.