Křivoklát

thumbs/20050528_3616_small.jpeg Na sobotu 28. května jsem měl smělé plány: ráno vyzvednout Evu v Praze, "cestou" na naši chatu u Nového Strašecí se zastavit na hradě Krakovec, potom na chatě vyzvednout gril a odpoledne být zpět v Praze na Zbraslavi u kamaráda na grilování. Skončili jsme úplně jinde...

thumbs/20050528_3617-8_small.jpeg Jen jsme se přiblížili Křivoklátsku, policista nás odklonil z trasy s tím, že silnice je uzavřena kvůli cyklistickému závodu. Po nějaké době bloudění jsme narazili na dalšího, který nás poslal zase jinam... Skončili jsme až v Nižboru a pak Roztokách. Mé plány byly v troskách.

Bylo děsivé vedro a naše projížďka trvala už aspoň dvě hodiny. Rozhodli jsme se to odpískat a jet na chatu. Cestou jsme se zastavili na Křivoklátě. Krátká procházka po okolí nám spravila náladu. Hrad samotný je moc pěkný, ale bez průvodce se lze dostat jen na první nádvoří. Škoda.

thumbs/20050528_3627_small.jpeg U Nového Strašecí jsem si vzpomněl na Mackovu horu, kde Eurotel postavil BTS - rozhlednu. Je to takové to místo, které má člověk u nosu, ale ne a ne se tam dostat.

Další zastávka byla už na chatě, kde jsme si trochu odpočinuli ve stínu a nabrali síly na grilované masíčko. A to je vše! Článeček je neobvykle krátký, tak jako naše návštěva Křivoklátu. Třeba se sem ještě někdy vrátíme.

Ještě se s Vámi podělím o jeden vtip který jsem nedávno dostal.


Dva páni profesoři se po prázdninách sešli.
   Tak jakpak jste trávil dovolenou, pane kolego?
   Na Křivoklátě.
   A proč tak složitě a nač ten přechodník?


Čeština je jazyk komplikovaný, má však své půvaby. :)